Yatırımcılar işlemlerini nasıl takip edebilir?

Yatırımcılar Foreks üzerinde ülkelerin birbirlerine arasındaki para birimlerinin görece değerlerini spotlar olarak aldıktan üzerinde alım – satım yapmaktadırlar.  Çoğu Foreks piyasasında işlem görmenizi sağlayan aracı kurumlar veya firmalar bu işlemleri yaparken kaldıraç gibi çeşitli yardımcı fonksiyonları siz yatırımcılar için devreye sokar.  Yatırımcılar Foreks piyasasında işlem yaparken gerek hisse senedi gerekse döviz çiftleri üzerinden işlem yapabilmektedirler.

Bu çeşitli seçenekler yatırımcılara farklı olanaklar sağlamaktadır.  Bu olanakların çoğunu tek bir yerde buluşturup yatırımcılara daha kullanıcı kolaylığı saplayan aracı kuruluşlar, Foreks piyasasında işlem yapma hızını arttırmaktadır.  

Artan bu hızla birlikte dünya genelinde yapılan Foreks piyasası işlemleri günlük 5 trilyon doları aşabilmektedir.  Bu özelliği ile de Foreks piyasası dünyada en likit para akışının döndüğü piyasa olarak kabul görmektedir.  Yatırımcılar bu piyasa üzerinde işlem yaptıkları aracı kurumda yatırım yaptıkları için opsiyonel yöntemler sunan, müşteri etkileşimi iyi olan ve güvenilir bir aracı seçmelidirler.  Bu tarz bir aracı bulundurduktan sonra yatırımcılar istedikleri döviz çiftleri üzerinde alım – satım işlemi yapabilir ve aynı zamanda bunların anlık olarak takibini gerçekleştirebilir.

Yatırımcılar işlem yapmayı tercih ettikleri kurumlar üzerinde müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek ve kullandıkları işlem platformunun sağladığı iletişim olanakları ile işlemlerini takip edebilir.  Swaplı hesap sahibi yatırımcılar için anlık takip özelliği oldukça önemli olmaktadır.

Bu özellik sayesinde hali hazırda istediği an hesabında işlettiği parayı temin etme yetisine sahip swaplı hesaplar kendi yatırımları için olumsuz olduğunu düşündüğü anlarda yatırımlarını geri çekerek zarardan kaçınabilirler.  Bu yüzden yatırım işlemleri görülen platform seçerken işlem hızı iyi olan bir platform seçmek bu konuda çok önemli bir yer almaktadır.

Yorumlar

Parite Vitrini

...

Ekonomi Takvimi