Sell Limit Nedir?

Sell Limit, dünya piyasalarında yatırım yapma imkanı sunan foreks piyasalarında bekleyen emir türleri arasında yer almaktadır.

Sel limit emrinin de içinde bulunduğu bekleyen emirler para piyasalarında sizin heraket yönünüzü belirleyen emirlerdir. Bu emirler Sell limit, Buy limit, Buy stop ve Sell stop emirleridir.

Bekleyen emirler, işlem yapılan varlığın o anki fiyatı üzerinden işlem yapmak istemediğinizde kullanmanız gereken emirlerdir. Destek ve direnç durumlarına göre fiyatın altında ya da üstünde satış veya alış işlemleri için bekleyen emirleri kullanabilmektesiniz.

Peki Sell Limit emri hangi durumlarda veriliyor? Sell limit emri, satmak istediğiniz varlığın değerinde değişim olacağına inandığınız durumlarda kullanılan bir emirdir. Sell limit bekleyen emir türleri arasında olduğu için bu emir sizin beklediğiniz durum gerçekleştiğinde satmak istediğiniz varlık üzerinde işlem başlatacaktır.

Yaptığınız analizler piyasalarda bir düşüş yaşanacağı fakat bir ara kısa süreli bir yükselişe geçeği yönündeyse; satmak istediğiniz varlığa piyasa değeri üzerinde bir limit belirleyerek sell limit emrini verebilirsiniz. Bu durumda piyasa sizin düşündüğünüz gibi yükselişe geçerse satmak istediğiniz varlık, piyasa yükselişteyken açık pozisyona girerek satışa sunulacaktır.

Sell limit emirlerini yalnızca piyasalarda satış yapmak istediğinizde kullanabilirsiniz. Piyasalarda bir varlık üzerine alım yaparken bu emri kullanamazsınız.

Anlaşılacağı gibi bekleyen emirler piyasa analizleri sonucunda oluşan beklentiler karşısında yatırımcının piyasada, analizleri doğrultusunda hareket etmek isteğinden kaynaklanan emirlerdir. Bu emirlerden biri olan Sell Limit de piyasada mevcut değerden daha yüksek değere satış yapma beklentisiyle verilen bir emirdir.

Yorumlar

Parite Vitrini

...

Ekonomi Takvimi