Metatrader Android Nasıl Kurulur?

Foreks yatırımcılarının, mevcut bakiyelerini öğrenmek, yatırım için kullanılacak bir aracın alım ya da satımını yapabilmek ve bunun gibi işlemlerini mobil ortamdan gerçekleştirebilmesi için, akıllı cep telefonlarına anlaşmalı oldukları Meta Trader uygulamasını yüklemeleri yeterlidir. Meta Trader Android nasıl kurulur merak edenler için sırasıyla şunları belirtebiliriz.

Android cihazınıza Meta Trader uygulamasına yükleyebilmeniz için ilk olaran cep telefonunuzda yüklü olan Google Play Store yani Android Market’e girmeniz gerekmektedir.

Google Play Store’a giriş yaptıktan sonra, uygulamalar bölümünde Meta Trader ve kaçıncı sürümünü kullanmak istiyorsanız bunu yazmalısınız.

Arama sonuçları karşınıza çıkacak ve sizin aradığınız sonuca tıkladıktan sonra Yükle seçeneğine tıklamalısınız.

Meta Trader uygulaması, akıllı cep telefonunuza kısa bir süre içerisinde yüklenecektir.

Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra, varsa mevcut yatırım hesabınıza giriş yapabileceğiniz yoksa da demo hesap açılışı yapabileceğiniz ilk sayfa karşınıza gelecektir.

Meta Trader Android Nasıl Kullanılır

Meta Trader Android nasıl kurulur sorusuna yanıt vermemizin ardından, şimdi de bu programın mobil cihazlardan nasıl kullanılacağına bakalım. Android cihazlara uygulama yükledikten sonra, şu sırayı takip etmeniz yeterlidir.

Mevcut yatırım hesabı olan kişiler, Hesaba Giriş kısmından çalışmakta oldukları firmayı seçmelidirler.
Bunun ardından, firma ile ilgili giriş kısmı karşınıza gelecektir. Burada hesabınıza erişebilmeniz için aracı kurum tarafından size sağlanan hesap numarası ve Meta Trader şifrenizi girmeniz yeterli olacaktır. Bilgileri girdikten sonra Giriş butonuna tıklamalısınız.

Eğer sürekli olarak hesabınızda aktif oluyorsanız, giriş kısmında bulunan Şifreyi Kaydet kutucuğunu işaretlemeniz yeterli olacaktır. Bu sayede her girişte zaman kaybından kurtulmuş olacaksınız.

Eğer yatırım hesabınız yok ve herhangi bir aracı kurumda bulunan demo hesabınıza erişim sağlamak istiyorsanız, ana ekranda bulunan Demo Hesana Giriş seçeneğini tıklayınız. Bu seçimin ardından aracı kurum seçimini yapın.
Bu esnada Müşteri Numarası ve Şifre bölümlerini doldurmanız yeterlidir.

Hiçbir hesabınız bulunmuyor ve demo hesap açmak istiyorsanız, Demo Hesap Açılışı’nı tıklayın. Ardından firma seçimini yapın ve Demo Hesap Aç butonuna tıklayın. Sizden istenen bilgileri doldurmanızın ardından hesabınız kısa sürede açılacaktır.

Yorumlar

Parite Vitrini

...

Ekonomi Takvimi