İkili Opsiyon Nedir? Nasıl İşler?

İkili opsiyon, belirlediğiniz iki varlık üzerinde belli bir zaman zarfında işlem yapmaktır. Temel mantığı doğru tahmini dayanır. Seçmiş olduğunuz varlıkların, belirlemiş olduğunuz zaman zarfındaki hareketlerini doğru tahmin edersiniz, ikili opsiyonda para kazanırsınız.

Para piyasalarındaki karmaşık işlemlerden hoşlanmayanların en çok tercih ettiği yöntemlerden biri olan ikili opsiyonda para kazanmak için yapmanız gereken en önemli şey analizleri iyi takip etmektir. Analizleri iyi takip eden kişiler yaptıkları doğru tahminlerle yatırdıkları paranın yüzde yetmişi oranında para kazanabilmektedir.

Son dönemlerin en çok tercih edilen yöntemleri arasında yer alan ikili opsiyonda, risk oranı çok yüksek olmamakla birlikte doğru stratejilerle yüksek kazanç elde etme imkanı bulunmaktadır. Yapılması gereken tek şey piyasada iki durumdan birini doğru tahmin etmeye çalışmaktır. Seçilen varlıkların piyasa durumu için ya düşeceği yönünde ya da yükseleceği yönünde tahminde bulunmak ikili opsiyon işlemini gerçekleştirmek için yeterlidir.

Bu yöntemle para kazanmak istiyorsanız herşeyden önce ikili opsiyon stratejileri hakkında biraz bilgi sahibi olmakta fayda var. En yaygın kullanılan strateji, tahminin doğru çıkması ve kazanç elde edilmesi halinde bir alımla bir satımı eşleştirerek vade sonunda fiyat farkı oluşsa bile kazanç elde etmektir.

İkili opsiyonun insanlara cazip gelmesini sağlayan en önemli sebeplerin başında kısa vadeli günlük kazanç elde edilebiliyor olmasıdır.

Yorumlar

Parite Vitrini

...

Ekonomi Takvimi