Hisse Senedi Alım Satım İşlemleri

Gerçek paranızı kullanmaya başlamadan önce deneme hesaplarında dilediğiniz kadar kendinizi geliştirmenize, tecrübe kazanmanıza imkan tanımakta olan Forex sayesinde hisse senedi alım satım işlemlerini de başarılı bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz.

Hisse senedi, şirket ortaklarının paylarının belirlenmesi için verilen kıymetli kağıt parçalarının genel ismidir. Hisse senedi fiyatlarında oluşan dalgalanmalar ülke ekonomileri ve şirkette yaşanan gelişmelerden kaynaklanır. Bu neden ile izlemeniz gereken bazı faktörler bulunmaktadır. Fakat küçük şirketlerin hisse senetlerinde yaşanan gelişmeleri izlemek son derece zor olacağı için Google, Facebook, Twitter, Apple, Microsoft gibi dev şirketlerin hisse senetlerini izlemeniz ve bu tür şirketlere yatırım yapmanız önerilir.

Hisse senetlerine verebileceğiniz talimatlar sadece hisse senedi almak veya açığa satmak değildir. Hisse senedinizin bulunduğu ülke borsasının açık olması şartını ve anlık rakamları göz önüne alarak anlık fiyatlar üzerinde işlem başlatma şansınız bulunabilir. Alış talimatı vermiş olduğunuz senedin %5’lik bir artış yaşamasını beklemek zorunda değilsiniz. Kaldıraç sisteminin kurulu olması 100 dolara sahip bir kişinin 2000, 3000 dolara kadar hacimlerde işlem yapmasına olanak tanır.

Normal bir borsa piyasasında daha fazla getiri elde etme olanağınızda bulunuyor. Ancak bunun için düşen, yükselen veya yatay seyir gösteren piyasaların nerelerde güçlü tepki verebileceğini doğru bir şekilde hesaplamaktır.

Yatırımcılar çalışmalarını yürütebilmek için genellikle Fibonacci rakamlarının hareketli ortalama cinsinden seviyesini dikkate almaktadır. Üstelik 50, 100 veya 200 günlük ortalamaları girip, hangisinin daha uyumlu olduğunu bulurlar. Eğer güçlü trend yakalamayı başarmış iseniz ve kar marjınız yükselmeye başlamış ise elinizdeki hisse senedi işlemlerini küçük lotlar halinde kapatmaya başlamalısınız.

Yorumlar

Parite Vitrini

...

Ekonomi Takvimi