Foreks İşlem Yapan Bankalar

Foreks, Foreign ve Exchange yani döviz takası kelimelerinin kısaltılmış halidir. Manipülasyon olmayan, varlıkların 100 katına kadar kazandırıp aynı şekilde kaybettirme riskinin olduğu kaldıraç sistemi olmasının yanında dünyanın en hızlı işlem gören piyasasıdır. Foreks için belirli bir merkez olmayıp dünyanın her yerinde bulunan ticaret merkezleri aracılığı ile internet üzerinden işlemler gerçekleştirilir. T.C sermaye piyasası kurulu tarafından denetlenerek 5 gün 24 saat boyunca aktif hizmet sunar.

Sermaye piyasası kurulu tarafından Takasbank belirlenmiş ve Takasbank tarafından tanınmakta olan bankalar dışında hiçbir banka Foreks üzerinden işlem yapamaz. Oyak Yatırım Fx, Anadolu Yatırım Fx, Trade Master Fx, Finansonline Fx gibi bankalar Takasbank tarafından tanınmakta ve Forex piyasalarından işlem yapabilmektedir.

Oyak Yatırım’ın toplam 26 parite ve 3 emtia ile işlem yapmakta olduğu standart, gold ve platin olmak üzere 3 farklı hesap seçeneği bulunmaktadır. Küçük fiyat hareketlerinde dahi kazanç sağlayabilen scalping avantajı bulunmaktadır. Piyasadaki haraketliliğe karşılık kar ve zarar dengesini sabit tutabilmeyi başarır. İşlemini Meta Trader4 üzerinden gerçekleştirir.

Anadolu Yatırım’ı tercih eden kişiler paritem lisansı bulunan bu banka sayesinde sadece işlem yapmak ile sınırlı kalmaz aynı zamanda piyasa takibi de yapabilir. 26 paritenin yanı sıra altın ve gümüş ile işlem yapılır. İki hesap türüne sahiptir. Bunlar standart paritem ve mini paritemdir. Minimum yatırılabilecek teminat miktarı 250 dolar olarak belirlenmiştir. Faizsiz işlem yapılabilecek hesap bulunmamasına karşılık süresiz demo sürümünden faydalanabilirsiniz.

Trade Master, İş Bankası’nın iştirakidir. Farklı para birimlerine yönelik paritelerde işlem yapabilme olanağı sunmasının yanı sıra altın işlemlerine de aracılık eder. Minimum 5000 $ teminat ile standart hesap adı verilen tek bir hesap üzerinden işlem görülür.

Finans Online ise standart ve pro hesaplara sahiptir. Standart hesap 1000 $, pro hesap ise aylık 1000 lot üzerinden işlem yapabilir.

Yorumlar

Parite Vitrini

...

Ekonomi Takvimi