Foreks İşlem Saatleri

Foreks hafta sonları hariç tüm hafta içinde aralıksız işlem yapılabilen bir piyasadır. Açılışını Pazartesi Sydney gün doğumunda yapar ve Cuma New York piyasası kapanınca kapanır.
Hafta içi Sdney'in sabah saatleri Türkiye'de Pazar gece yarısına denk geldiğinden Türkiye için açılış saati pazar gece yarısı olmaktadır. Fakat piyasa açılır açılmaz hareketlilik çok fazla olmaz. İşlemler Amerika, Tokyo ve Londra borsalarının açılmasıyla hızlanır. Piyasada yapılabilecek işlemlerin hacmi artar. Bu durum genellikle Türkiye'de öğlen saatlerine denk gelmektedir.

Dünya geneli piyasalarda işlem yapmak isteyenler bu saatler arasında işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilmektedir. Foreks piyasalarnda işlem yapabilmek için Aracı kurum tarafından açılmış bir hesabınızın olması yeterlidir. Bu aracı kurumun SPK mevzuatı çerçevesinde açılmış bir kurum olmasına dikkat edin.

2011 yılından beri Türkiye'de Foreks piyasalarında işlem yapmak yasal hale getirilmiştir. Bu yasallık aracı kurumların, Sermaye Piyasası Kurulu yönetmeliğine uygun şartlar altında işlem yapması ile gerçekleşebilmektedir.

SPK'nın yaptığı düzenlemenin içeriğinde,aracılarda bulunması gereken nitelikler, yapılabilecek işlemlerin özellikleri gibi konular bulunuyor. Yapılan düzenlemelerde amaç, kişilerin haklarının devlet güvencesi altına alınarak yatırım yapmalarının sağlanması.

Hafta içi beş gün boyunca 24 saat işlem yapan Foreks piyasalarında yatırım yapmak da oldukça kolay. İnternet üzerinden seçtiğiniz aracı kurumun size sağladığı hesaba giriş yaparak tüm işlemlerinizi kesintisiz olarak yapabilirsiniz. Dünya genelindeki tüm piyasaları kapsadığı için piyasadaki hareketlilik yerel durumlara göre belirlenmeyecektir.

Yorumlar

Parite Vitrini

...

Ekonomi Takvimi

USD
19:00
Ham Petrol Stokları
Şimdi: -6,861M | Tahmin: -3,536M | Önceki: -4,948M
USD
19:00
Cushing, Oklahoma Ham Petrol Stokları
Şimdi: -4,184M | Tahmin: - | Önceki: -2,395M