Faizsiz Bankacılık Nedir?

Kişilerin dini hassasiyetlerinden ya da kredili ürün kullanmak istemediklerinden dolayı faizsiz bankacılık adı altında bir sistem doğmuştur. Bu sistem çok basitçe kişilerden verilen bankacılık hizmetlerinden ötürü faiz alınmadığı, kar payı ile iş yapıldığı sisteme verilen isimdir. Bu yöntem ile beraber birçok kişi faizsiz bankacılıktan yararlanmaktadır.

Faizsiz bankacılık pek çok kişinin hassasiyetleri doğrultusunda işlem yapan yeşil sermayeli bankalara verilen isimdir. Bu bankalar Kuveyttürk gibi bankalardır. Dini hassasiyetlere uygun bir şekilde işlem yapılmakla birlikte, burada faizin olmayışı da çok önemli bir unsur olarak karşımıza çıkar.

Banka vermiş olduğu hizmetlerden dolayı katkı payı almaktadır. Bu katkı payının oranı da faiz oranlarından çok daha düşük seviyelerde seyretmektedir. Faizsiz bankacılıkta katkı payı oranlarının düşük olması birçok kişinin bu bankacılık türüne yoğunlaşmasına neden olmuştur.

Faizsiz Bankacılık Hakkında Bilgi

Faizsiz bankacılık, insanların birçoğunun tercih ettiği türler arasında başı çekmektedir. Zira kimse yoktan yere faiz ödemek istemez. Bankaların faiz oranlarının aşırı derecede yüksek olması, kişileri faizsiz bankacılık seçeneğine yönlendirmiştir. Faizsiz bankacılık ile işlem yapan kişiler faizden uzak duran bankalar ile işlem yapmayı tercih edebilirler. Bu oldukça güzel bir yoldur.

Siz de yüksek faiz oranlarından kurtulmak istiyorsanız bu yöntemi kullanabilir, böylece faizsiz bankacılık seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Faizsiz bankacılık konusunda en doğru hizmeti birçok banka vermektedir. Siz de tercih edebilirsiniz.

Yorumlar

Parite Vitrini

...

Ekonomi Takvimi