En Fazla Altın Üreten Ülkeler

Altın dünya üzerinde bilinen en güçlü elementlerden bir tanesidir. Doğada saf halinde bulunan ve daha sonra işlenerek tekrar kullanılan altın bir ülkenin zengin olması için de oldukça önemlidir. Dünya üzerinde birçok ülke altın rezervlerine sahiptir ve buradan altın çıkarımı yapıp bunları işlemektedir. Sizin için dünyadaki altın çıkarım oranlarına değindik.

Gana: Dünyada altın rezervinin Gana’da çok olduğunu söylesek şaşırır mıydınız? Gana henüz gelişmemiş bir ülke olmasına rağmen çok fazla altın rezervine sahip ülke olarak dikkat çekiyor. Saf halde bulunan altın çok kolay bir şekilde işleniyor ve çeşitli alanlarda kullanılıyor.

Çin: Dünya üzerinde en fazla altın rezervine sahip olan ve çıkarmış olduğu altınları da işleme yetisine sahip olan ülkelerin başında Çin geliyor. 450 tonluk gücü ile Çin, bu alanda önemli isimler arasında yer alıyor. Altınlar rezerv halinde bulunabilecekleri gibi, Çin çıkarmış olduğu altınları işleme yetisine sahip olan ülkeler arasında da başı çekmektedir.

Avustralya: 270 tonluk üretimi ile Avustralya’da en fazla altın üretimi oranına sahip olan ülkeler arasında yer alıyor. Doğal kaynaklar açısından oldukça zengin olan Avustralya, aynı zamanda bu kaynakları işleme konusunda da son derece başarılı bir ülke. Avustralya’da altı çıkarma konusunda zaman zaman düşüş ve artış yaşayabilen ülkeler arasında yer alıyor. Metinde altın üreten üç ülkeye değindik.

Yorumlar

Parite Vitrini

...

Ekonomi Takvimi